Menu

Jak uzyskać beton?

2 czerwca 2017 - Ciekawostki
Jak uzyskać beton?

Obecnie bardzo dynamicznie rozwija się branża budowlana. Zapotrzebowanie na mieszkania i domy z rynku pierwotnego ciągle rośnie. Co chwilę słyszymy o planowanych nowych inwestycjach. Do budowy mieszkań i domów powinny zostać wykorzystane tylko sprawdzone i dobrej jakości materiały – przypomina JDtrade.com.pl. Podstawą każdego budynku mieszkalnego jest beton. Beton jest to mieszkanka odpowiednich składników.

Jaki skład ma beton?

Mieszkanka betonu jest zrobiona zawsze z tych samych składników, mogą czasem się różnić jedynie proporcjami. Beton gliwice składa się z cementu, kruszywa, piasku i wody.

Jak przygotować dobry beton?

Aby beton był mocny i trwały poszczególne składniki powinny być odmierzone w dobrych proporcjach. Niezachowanie odpowiedniego składu może powodować, że będzie on mniej trwały i bardzo kruchy. W przygotowaniu betonu odpowiednią konsystencję zapewnia zachowanie odpowiedniej proporcji wody i cementu.

Jeśli mas wyjdzie zbyt gęsta, powinniśmy ją rozcieńczać mieszkanką wody i cementu, nie wolno nigdy do mieszanki cementowej dolewać samej wody. Spowoduje to wytworzenie złej jakości betonu.

Jak wymieszać beton

Przy produkcji niewielkiej ilości betonu, możemy go wymieszać w dowolnym zamkniętym naczyniu np. drewnianej skrzyni, bądź na taczkach przy pomocy zwykłej łopaty. Mieszamy całość do otrzymania jednolitej masy. Przy produkcji większej ilości betonu np. na budowach domów do mieszkania wykorzystywane są specjalne betoniarki. Do których tylko wkładamy odpowiednią ilość poszczególnych składników. Mieszkanie takiej ilości betonu, byłoby bardzo czasochłonne i wymagało bardzo dużo siły.

Beton najwyższej jakości czyli odpowiednio przygotowany i mieszany zapewniają firmy takie jak betoniarnia Gliwice. Oferty tych przedsiębiorstw mogą się różnić ze względu na regionu pozyskiwania materiałów budulcowych. W rejonach z utrudnionym dostępem, możemy spodziewać się wyższych cen.