Menu

Jak osiągnąć sukces na Instagramie

27 lutego 2018 - Lifestyle
Jak osiągnąć sukces na Instagramie

Droga do sukcesu w mediach społecznościowych nie jest łatwa. Jak osiągnąć sukces na Instagramie? Dlaczego niektórym się to udaje, a inni nie mają szczęścia i nie potrafią się wybić?

Nowy zawód: influencer

Jeszcze kilkanaście lat temu nikt nie przypuszczał, że pojawi się nowy zawód, influencer. To osoba, która dzięki swojej popularności, ma kreować trendy, pociągnąć za sobą ludzi. Jeżeli influencer kupi jakiś kosmetyk, element garderoby czy sprzęt agd, inni pójdą w ślad za nim i zrobią to samo. Stąd u iinfluencerów współprace reklamowe. Mają one za zadanie zachęcić wszystkich obserwatorów do zakupu, a sam influencer otrzymuje za to wynagrodzenie i inne profity. Stawki dla najlepszych są bardzo wysokie, nic więc dziwnego, że są ludzie, którzy mają o takiej karierze, o jak największej ilości polubień, serduszek, obserwujących i komentujących.

Charyzma twórcy

W mediach społecznościowych jest wiele kont, wielu twórców, niektóre konta są do siebie bardzo podobne pod kątem przekazywanych treści i wartości, a jednak różnią się od siebie. To nieuchwytne “coś” sprawia, że jednego twórcę obserwuje się chętniej, a innego mniej chętnie. Kluczem do osiągnięcia sukcesu na Instagramie jest osobowość. Niewiele osób potrafi pociągnąć za sobą tłumy. Taka charyzma nie zdarza się często. Wystarczy przyjrzeć się najbardziej popularnym influencerom. Trzeba też dać ludziom konkretną wartość.

Przepis na sukces

Owszem, są profile, na których można po prostu popatrzeć na ładne zdjęcia, ale generalnie warto pójść o krok dalej i dać coś od siebie, podzielić się swoją wiedzą lub doświadczeniem. Konta, które opowiadają o podróżach, o minimalizmie, o zdrowym odżywianiu z uwzględnieniem konkretnych wykluczeń z diety, o ekologicznym podejściu do życia, o urządzaniu wnętrz – wszystkie te wpisy i zdjęcia niosą ze sobą konkretne wartości, które w połączeniu z charyzmą i pokorą influencera, a także systematycznością w publikowaniu i kontakcie z widzami, w efekcie przyniosą sukces.