Menu

Kiedy trądzik zaczyna przeszkadzać

15 listopada 2016 - Lifestyle
Kiedy trądzik zaczyna przeszkadzać

Artykuł powstał przy pomocy specjalistek z salonu Piękne Ciało.

Niekiedy zdarza się, że trądzik staje się prawdziwym problemem i zaczyna wpływać na naszą psychikę. Mamy wrażenie, że wszyscy widzą tylko nasze pryszcze, zaczynamy się bardzo źle czuć w swojej skórze. Jeśli masz poczucie, że pora podjąć bardziej radykalne kroki – czytaj dalej.

Piękne ciało i skóra wymagają poświęceń

Istnieją dwa szerzej znane i stosowane leki na trądzik: izotretynoina i tetracyklina. Chociaż nie da się im odmówić skuteczności trzeba mieć na uwadze, że są ostatecznością. Nie można używać ich na własną rękę, kuracja wymaga ścisłego nadzoru dermatologa i jest obwarowana całą listą możliwych skutków ubocznych. Także lista przeciwwskazań jest dość długa, możemy zapomnieć o tych lekach w przypadku np. ciąży. Warto pomyśleć o mniej inwazyjnych sposobach radzenia sobie z niedoskonałościami. Należą do nich przede wszystkim zabiegi w salonie kosmetycznych.

Salon kosmetyczny na ratunek skórze!

Salony oferują bardzo różne działania, mające na celu poprawę cery, jeden z najciekawszych to zabieg światłem IPL. Niszczy on doszczętnie bakterie odpowiedzialne za powstanie wykwitów podobnie jak antybiotyki, jednak bez żadnych skutków ubocznych. W przypadku regularnego stosowania poprawa jest bardzo wyraźna i utrzymuje się przez długi czas. Polecamy skorzystać przynajmniej z czterech naświetleń z tygodniowymi przerwami między nimi.

Dobre efekty przynosi także mikrodermabrazja. To zabieg polegający na usuwaniu naskórka przy pomocy strumienia mikrokryszałków. Jest to jedna z najbezpieczniejszych metod oczyszczania cery. Jednym z największych atutów tej metody jest fakt, że przynosi natychmiastowe efekty, a po zabiegu (trwającym około godziny) można od razu wrócić do codziennych zajęć.

Jak widać mamy w dzisiejszych czasach duże możliwości wpływu na swoją cerę i nie jesteśmy ograniczeni do jednej metody. W kolejnych wpisach zostaną omówione inne sposoby na walkę z trądzikiem. Interesuje Cię makijaż Opole?

Interesuje