Menu

Prezent na roczek

27 sierpnia 2018 - Porady
Prezent na roczek

Wybór prezentu dla rocznego dziecka nie jest łatwym zadaniem. Warto poprosić rodziców dziecka o radę odnośnie tego, co przyda się maluchowi. Jakie prezent na roczek wybrać? Co jest modne w tym przypadku?

Jeździk dla malucha

Jeździk jest bardzo dobrym rozwiązaniem w przypadku poszukiwania prezentu na roczek. Dziecko będzie z niego korzystać nawet przez wiele miesięcy, ciesząc się doskonałą zabawą. Sprawdzi się zarówno w domu, jak i na zewnątrz, dając dziecku frajdę i zadowolenie.

Namioty i domki

Kolejnym ciekawym pomysłem jest wybór namiotu lub domku dla dziecka. Każdy maluch lubi się chować w ciasnych miejscach, zwłaszcza w okresie wczesnego dzieciństwa. W sklepach znajdziemy gotowe domki czy namioty dla dziecka, gwarantujące niezapomniane atrakcje.

Bujacze i skoczki

Roczne dzieci wciąż pozostają w ruchu – zazwyczaj lubią się bujać i skakać. Dobrym pomysłem na prezent będzie zatem huśtawka lub bujacz, który bardzo dobrze stymuluje układ przedsionkowy dziecka.
Skoczki natomiast sprawdzą się u malucha, który lubi podskakiwać lub dopiero uczy się tej czynności. Wbrew pozorom, dziecko szybko załapie rytm na skoczku i będzie się świetnie bawić.

Pchacze

Większość rodziców odchodzi już od stosowania chodzików, gdyż mogą one wyrządzić dziecku krzywdę. Bardzo dobrą alternatywą będzie zatem pchacz, który pomoże maluchowi w nauce chodzenia. Zazwyczaj dają możliwość regulowania wysokości, mają dodatkowe funkcje i grające przyciski, które zachęcą dziecko do zabawy. Postawmy na drewniane pchacze, które zadbają także o wygodę i bezpieczeństwo rocznego dziecka.

Jeśli chodzi o prezent na roczek, wybór jest ogromny i wiele zależy od tego, co maluchowi się przyda. Mogą to być zabawki edukacyjne, namioty do zabawy, skoczki, jeździki czy huśtawki. Poprośmy o radę rodziców malucha, aby nie popełnić gafy.