Menu

Makijaż wieczorowy

27 czerwca 2018 - Uroda
Makijaż wieczorowy

Makijaż wieczorowy powinien wyróżniać się subtelnością i podkreśleniem swojej urody. O czym pamiętać wykonując wieczorowy makijaż? Co się sprawdzi w tym przypadku?

Jest to jeden z rodzajów makijaży, który najczęściej jest wykonywany na specjalne okazje – wyjścia z przyjaciółmi, imprezy rodzinne, bale itp. Zazwyczaj znacząco różni się od codziennego makijażu i jest bardziej odważny. Nic więc dziwnego, że wymaga także większej ilości czasu potrzebnego na jego wykonania. Ma on za zadanie podkreślić wszystkie atuty kobiecości i upiększyć twarz.

Makijaż z pazurem

Wieczorowy makijaż jest bardziej wyrazisty i rzuca się w oczy. Kobieta pragnie na imprezie czuć się wyjątkowo i zaprezentować wszystkie swoje atuty. Jedne panie postawią na bardzo mocny makijaż, inne na nieco delikatniejszy. W każdym przypadku ma on dodawać kobiecie pewności siebie i tak zwanego “pazura”. Doskonałym rozwiązaniem jest mocniejsze wytuszowanie rzęs, użycie pomadki w ciemniejszym odcieniu, czy też kolorowych cieni do powiek. Niektóre kobiety korzystają także z wykonturowania twarzy, co sprawdzi się u kobiet z owalną i okrągła buzią.

Błysk i elegancja

W zależności od rodzaju uroczystości, postawić możemy na określoną formę makijażu. Powinniśmy jednak czuć się swobodnie i podkreślić swoją kobiecość. Niezbędna okaże się kredka do oczu, konturówka do brwi, czy też róż na policzki. Wiele pań stawia także na efekt “kociego oka”, który przyciąga wzrok i podkreśla uwodzicielskie spojrzenie. Specjalna okazja wymaga konkretnego makijażu, dlatego nie bójmy się poeksperymentować i postawmy na odważny makijaż wieczorowy.

Wieczorowy makijaż kobieta może wykonać samodzielnie w domu przy odrobinie zdolności, lub skorzystać z pomocy kosmetyczki. Zastanówmy się, jakie efekt chcemy uzyskać i nie żałujmy różnorodnych kosmetyków upiększających twarz.