Menu

Klocki magnetyczne

27 lipca 2018 - Porady
Klocki magnetyczne

Klocki magnetyczne to świetny pomysł na prezent dla dziecka. Rozwijają kreatywność, cierpliwość i zdolności motoryczne dziecka, a przede wszystkim dają maluchowi cudowną zabawę.

Klocki magnetyczne dla dziecka – zalety

Klocki magnetyczne to nic innego jak zwykłe klocki zaopatrzone w magnesy. Dzięki takiemu rozwiązaniu zabawa jest jeszcze lepsza – klocki można dowolnie łączyć w różne kształty i bryły, konstruując fantazyjne przestrzenne elementy. Dziecko może w pełni rozwinąć skrzydła, budując figury ze swojej wyobraźni, a przy okazji poznaje podstawowe prawa fizyki.

Jak wybrać klocki magnetyczne?

Klocków magnetycznych jest na rynku mnóstwo. Wśród nich znajdziemy plastikowe i drewniane, duże, o prostych kształtach, jak i w bardziej wyszukanych formach. Taka różnorodność pozwala dopasować prezent do potrzeb, możliwości i preferencji właściwie każdego dziecka. Magnetyczne układanki trzeba złożyć w całość, rozwijając zdolności analityczne dziecka i jego cierpliwość. Klocki o typowych bryłach pozwolą zbudować zarówno proste, jak i bardziej skomplikowane konstrukcje, czyniąc z dziecka przemyślnego architekta i uważnego budowniczego. Te bardziej skomplikowane, wymyślne i szalone klocki pobudzą w maluchu artystę i wynalazcę.

Ważne, by dobrać klocki do wieku dziecka. Zabawki te zwykle przeznaczone są dla maluchów od drugiego lub trzeciego roku życia. Te dla mniejszych dzieci powinny być duże i nie mogą posiadać ostrych krawędzi. Małych elementów układanek nigdy nie dawajmy maluchom, które wciąż jeszcze próbują wszystko brać do buzi. Dla najmłodszych pociech doskonałe będą kolorowe klocki o prostych formach geometrycznych, które pomogą poznawać świat. Starsze dzieci będą się świetnie bawić składając większe i skomplikowane konstrukcje, przy których trzeba bardziej pokombinować.