Menu

Makijaż oka

27 maja 2018 - Uroda
Makijaż oka

Makijaż oczu potrafi zdziałać cuda. Podkreśla głębię spojrzenia, optycznie powiększa oczy, podkreśla kolor tęczówki i typ urody. Źle wykonany może jednak przynieść efekty odwrotne do zamierzonych. Jak dopasować makijaż do oka?

Dopasuj makijaż do oka

Nie każda kobieta może nosić taki sam makijaż. Te same kolory i kreski, które na jednych powiekach wyglądają pięknie i podkreślają urodę kobiety, inną panią mogą po prostu oszpecić. Makijaż wykonany źle i przy użyciu niewłaściwych kosmetyków sprawia, że twarz wygląda starzej, oczy robią wrażenie mniejszych i zmęczonych.

Dopasowując rodzaj makijażu do swojej urody weź pod uwagę kształt oczu, ich rozstawienie i kolor tęczówki, ale także kolor włosów, odcień cery i stan skóry wokół oczu. Zadbaj także o stan swoich brwi – ładnie ukształtowane i idealnie podkreślone stanowią piękną oprawę dobrze pomalowanego oka. Zbyt cienkie, zbyt grube czy przesadnie podkreślone czynią z twarzy kobiety karykaturę.

Makijaż oka a kolor tęczówki

Właścicielki ciemnych, brązowych oczu mają największe pole do popisu – pasuje im każdy kolor. Rzecz jasna, makijaż musi być dopasowany do cery, koloru włosów, kreacji i okazji. Nie ma jednak przeciwwskazań, aby malować oczy zarówno delikatnymi pastelami, kolorami ziemi, jak i mocnymi barwami. Inaczej jest w przypadku oczu jasnych, osadzonych w twarzy o jasnej karnacji. Panie o takiej urodzie powinny używać raczej jasnych kolorów. Wiele zależy jednak od okazji, stylu i ubioru. Zanim pomalujesz się na ważne spotkanie, najpierw wypróbuj wymarzony makijaż – sprawdź, czy wyglądasz w nim dobrze i czy czujesz się komfortowo.

Makijaż oka a jego kształt

Ważne też, by dopasować makijaż do kształtu oka. Wiele kobiet popełnia błąd malując czarną kredką wewnętrzną krawędź powieki. Zabieg ten optycznie zmniejsza oczy i sprawia, że wyglądają na zmęczone. Malować się w ten sposób mogą jedynie panie o dużych oczach. Mając oczu osadzone blisko siebie należy nakładać cienie na zewnętrzną część powiek. Jeśli są osadzone zbyt szeroko – podkreślić wewnętrzne kąciki oka. Każdej pani pasuje coś innego – warto próbować nowości i szukać idealnego dla siebie stylu makijażu oka.